YalamaTasi-1

Yalama Taşı

Her hayvan türünün her yaştaki mineral ihtiyacını karşılamak için özel olarak formülize edilmiş yalama taşıdır. Yetiştiriciliğin her türünde hayvanların ihtiyaçları göz önüne alınarak üretilmiştir. Yalama taşı ürünümüzün ana hedefi tuz ve mineral eksikliğini gidermektir. Çünkü bu maddelerin eksikliğinde hayvanların iştahları azalır, büyümeleri yavaşlar, et ve süt verimleri düşer ve üremelerinde sorunlar başlar. Hayvanların sağlıklarını koruma mekanizmaları olan immün sistemleri zayıflar ve hastalıklara daha açık hale gelirler.

Mineral; özellikle tuz ihtiyacı duyan hayvanlarda toprak yeme, taş ve duvar yalama hatta poşet gibi zararlı materyalleri yutma eylemi görülür. Düzenli olarak Berrak Yalama Taşı kullanan hayvanlar mineral ihtiyaçlarını karşıladığı için kendileri için faydalı olmayan materyalleri yeme ya da yalama alışkanlığından vazgeçerler. Berrak Yalama Taşı ürününün içeriği, hayvanların ihtiyaçlarını karşılaması yönünden oldukça zengindir.

Yalama taşı, hayvanların erişebileceği bir yere asılır ya da yalama taşı taşıma kabına takılarak hayvanların önüne konur. 5 büyükbaş veya 20 küçükbaş hayvan için bir blok uygundur. Yalama bloğu sulukların yanına asılırsa daha verimli bir şekilde tüketilir. Aynı anda başka tip yalama bloklarına veya tuz kaynaklarına yer verilmemelidir.